26 آذر 1393

365 قصه برای بچه های خوب

مولف:   /  دسته: معرفی کتاب   /  رتبه دهید:

 
عنوان کتاب: 365 قصه برای بچه های خوب
نویسنده: زنده یاد محمود احیایی  /  زیر نظر دکتر مسعود گلزار
نقاش: محمدرضا موقر
تعداد صفحات: 512 صفحه، مصور
موضوع: داستان های کوتاه
ناشر: انتشارات مسیر دانشگاه
 
بیشتر بخوانیم:
داستان ها و افسانه های کهن یکی از بهترین زمینه ها برای آشنایی با زندگی مردم دوران گذشته است، هرچند کتاب های تاریخ، انسان را با رویدادهای سیاسی دوران گذشته آشنا می کند، اما این کتب حاوی دردها، رنج ها، خوشی ها، شکست ها، پیروزی ها و افکار و آداب و رسوم مردم معمولی دوران گذشته نمی باشند، در اینجاست که نقش مهم داستان و افسانه های کهن در ارائه ی واقعیت های زندگی نیاکان ما به خوبی روشن می شود.
اگر این داستان ها با روشی درست و پرکشش و با زبانی ساده و گیرا بازآفرینی بشوند، یک عامل جذاب و سرگرم کننده برای پند گرفتن از گذشته و ساختن حال و آینده در دسترس همه قرار می گیرد.
در داستان های کهن همه نوع آدمی را می توان یافت، انسان های با ایمان و درستکار و یا بی ایمان و شیطان صفت که در متن این داستان ها در جننگ و ستیز هستند که در واقع همین تضادها است که ارزش و جذابیت داستان های کهن را روشن می کند.
کتابی که در دست دارید در برگیرنده ی مجموعه ای از مهم ترین، شیرین ترین و آموزنده ترین داستان های دوران گذشته است که از اکثر کتاب های داستانی معروف گذشته انتخاب و با سبکی نو و با ویژگی داستان های امروزین و به ویژه با بهره گیری از فن داستان نویسی کودکان بازآفرینی شده است.
(از پیش گفتار کتاب)
 
برای دریافت این کتاب ارزشمند، به کتابخانه ی مدرسه مراجعه کنید.

تعداد مشاهده (1427)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "365 قصه برای بچه های خوب"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید